SEYAHAT REHBERİ

FAS İÇİN VİZE ALMAK GEREKİR Mİ ?

  • Fas Vizesi

T.C Vatandaşlarına Vize uygulanmamaktadır.


Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Türkiye’den çıkışlarda pasaportunuzun ya da uçuş kartınızın mutlaka damgalanmasına özen gösterin sizden ibraz etmeniz istenebilir.


Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.


Türk vatandaşı olmayan ya da kendisine ait farklı bir ülkenin pasaportunu kullanarak seyahat edecek  misafirlerimizin; Fas konsolosluklarına danışmaları gerekmektedir.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanabilir ; anılan pasaportların yenilenmesi gerekir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Uçuş sırasında dağıtılan Ülke Giriş Formlarının eksiksiz doldurulması gerekir. Acentemizden de temin edebilir yardım alabilirsiniz. 


Pasaportunuza girişte basılan FAS Giriş Numarası önemlidir otellerde kayıt yapılırken mutlaka sorulur!

Daha önce giriş yaptıysanız farklı bir numara verilmeyecek hep aynı numara kullanılacaktır!