ÖNE ÇIKAN BÖLGELER

CASABLANCA

 • Casablanca - Kazablanka

1920'li yıllarda Afrika'yı keşfetmeye gelmiş maceraperest bir Avrupalı gibi hisset ve yaşa. Havalimanın da özel karşılama, istediğiniz saat de hazırlanan kahvaltınızı havuz kenarında ya da yatak odanızda alabilirsiniz. 24 ssat özel güvenlik görevlisi, özel aşcı ve hizmetçi gecelik fiyata dahil edilmiştir. 3 büyük yatak odası bulunan villamızda romantik bir balayı ya da kalabalık bir arkadaş grubunu konuk edebiliyoruz. Marakeş'de çok özel bir hafta sonu için.

 

Bir dönem YVES SAINT LAURENT'ın rezidansı olan meşhur ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçe ve tarihi mekana komşu olan villa, sessizliğin hakim olduğu şirin bir sokapa açılır. Şehrin merkezin de begonviller ve anıtsal palmiyelerle çevrili romantik bir ada da bulursunuz kendinizi. Küçük ahşap kapıdan girilen bahçe de Art Deco tarzı demir ve camın süslediği  Marakeş rengi duvarlar ve şehrin unutulmaz ışık ve renk oyunları çıkar karşınıza.

Bahçenin bir tarafı açık hava yemek odası, başka bir tarafı pergolalar ile süslü bir salona dönüşmüş, ayrıca güneşlenme terası ve havuz da unutulmamış.

Üst katta davet verebileceğiniz kadar geniş bir teras da bulunuyor.

Geniş, yüksek kapı sizi şaşkınlık yaratacak dinginlikte bir hole davet ediyor. Herşey yumuşacık bir beyazlıkta. Birkaç ahşap mobilya 20'li yıllara götürüyor gelenleri ve özenle seçilmiş tablolar duvarları süslüyor.

İlham kaynağı Robert Mallet Stevens, önceki yüzyılın ilk yarısının tanınmış mimarı şöyle diyordu : « yaşadığımız alan huzur vermeli » Tüm öğretileri bu evde mevcut : net ve sert çizgileri, öncelikle ışığı ve doğayı içeri çeken geniş cam duvar panoları, perspektifi bozmayacak alçak mobilyalar, camı dengeleyen demir dekorlar, her katta mevcut dışarıdaki hayattan doğrudan zevk almayı sağlayan teraslar, dik açılar, insan ruhunun sürekli aradığı “iyilik ve güzelliği” yücelten aydınlık ve düzen…

 

ADRES: Majorelle - Marrakech

 

 • 3 Yatak odasında en uygun konaklama 6 özel misafirimiz için düşünülmüştür.
  Ücret farkı ödeyerek ekstra yatak istenebilir.
   
 • Fiyata Kahvaltı ve personel giderleri dahildir.
  (Bahçe dışında güvenlik elemanı-Aşçı-Hizmetçi ve Bahçıvan bulunur. Arzu etmediğiniz saatlerde çalışmazlar)
   
 • Evde İngilizce ve Fransızca destek alabilirsiniz.
  Türkçe asistans için bize danışınız.
   
 • Öğle ve akşam yemekleri arzu ederseniz ücret karşılığı hazırlanır ve servis yapılabilir.
  Kahvaltı villa konaklama fiyatına dahildir, istenilen saat de istenilen yerde servis yapılabilir.